Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zpět

Vyhodnocení HVV4: Menace of drug

Situace:

Snaha Karlovských Separatistů vyřadit obchodní uzly Nového Hrozenkova, díky jejich takticky výhodné poloze a nasazení žoldáků nevyšla. Alespoň stihli RG pro KS z poloviny vyvinout zbraň WG pro odpařování vody. Nejvyšší hlava KS Jurovenko Mišéger se teď ale opravdu „nasral“ a peníze pro živobytí KS chce získat úplně jinak. Water Gate si nechává do zálohy a prozatím volí variantu znovu rozběhnout za minulého režimu utajované obchody s drogama. Protože ale jeho plantáže byly zničeny vojáky ANH a RG pěstují mák v Hrádkistánu, bude opium vykupovat od RG a snažit se drogy ilegálně prodat bývalým dealerům do Nového Hrozenkova. To se ale senátorovi Dygalovai rozhodně nelíbí, protože tím trpí spoustu nevinných mladých lidí v demokratickém státu. Bude tedy chtít vyjednat dohodu o omezení drogové činnosti a taky jim v této činnosti zabránit prostřednictvím žoldáků. KS i RG ale díky jednomu vydařenému obchodu mají zatím dostatečné množství zbraní a prostředků na odpor, to senátor neočekával a tak to rozhodně nebude jednoduché.

Průběh konflitku:

Jak se dalo očekávat obchod s drogama se rozjel v plném proudu. Rožnovské Guerilly dovážely ze svých zahraničních plantáží od rolníků opium z máku, které prodávali Karlovským Separatistům a ti z něj vyráběli heroin a posléze rozprodávali obchodníkům a dealerům drog v Novém Hrozenkově. Senátor na to šel politicky a nejdříve zaplatil velkou sumu peněz vedení Rožnovských Guerill, aby nedováželi opium a tak byl chvíli klid. Jakmile se ale obchod s drogami rozjel znovu, musel zaplatit naopak Karlovským Separatistům, aby z opia nevařili drogy a nerozprodávali je uvnitř státu. Tím udržel čistotu státu, ale opět pouze na určitou dobu. S heroinem, který dříve nebyl absolutně k dostání nikde ve státě, stejně jako ostatní drogy, se taky rozmohly ilegální pokusy. V utajených laboratořích míchali vládě neznámí vědci drogu s látkami na genetické bázi mutace a z narkomanů se tak stávaly velmi nebezpečné zrůdy ohrožující všechny obyvatele státu. Bohužel se díky drogám také rozběhla částečě korupce i mezi některými vysoce postavenými vládnimi představiteli. Senátor už tohle nechtěl snášet a nechtěl platit nově vzniklé narkomafii, která si dělala co chce. Sáhnul k poslednímu kroku. Peníze tentokrát vložil do vojenské síly společnosti MoD a.s. Najaté žoldáky poslal s jistotou na vplenění extrémistů. Nikdo nečekal, že se dostanou do tak krutých a nelístostných bojů. Po dlouhých a vyčerpávajících střetech, utrpěli žoldáci značné ztráty a nepodařilo se jim zničit silné zázemí zakopaných  KS a RG, kteří společně vybudovali nedobytnou obranu.

Závěr:

MoD a.s se teď z velkého boje zotavuje a nabírá nové rekruty k výcviku. Senátor Dygalo se přez veškerou snahu narkomafii ve svém státu neubránil. Separatisté teď mají silný vliv na obchod s drogami, díky neustálým dodávkám opia z Hrádkistánu a kontrolou nad pohraničím Maďarských Karlovic a Nového Hrozenkova. Protože senátor nechce platit těmto extrémistům velké sumy za udržování čistoty svých ulic od drog, bude investovat státní peníze do aktivity tuzemských jednotek v Maďarském pohraničí, aby eliminovali prostup narkomafie do státu. Uvažuje taktéž o zahraničních misích v Hrádkistánu, kde by poslal své jednotky a požádal o pomoc Vsetínské Speciální Síly, aby mistnímu obyvatelstvu přinesli práci a jiný obživ, než je pěstování máku pro opium.

 

Vyhodnocení:

vyhodnoceni-vojaku-jpg.jpg

 

 Galerie: